Праліси найцінніший скарб Європи (Фото)

             Нещодавно на Закарпатті проходила міжнародна наукова конференція “Природні ліси в помірній зоні Європи: цінності та використання”. На це наукове зібрання з’їхалася еліта європейської лісознавчої науки з 26 країн Західної та Східної Європи, всього понад 200 вчених.

            Конференція проходила під патронатом Ради Європи, Всесвітнього фонду природи (WWF), Міжнародного союзу охорони природи (IUCN) та Міжнародної спілки лісівничих досліджень (IUFRO), а ініціатором її проведення стали Швейцарський федеральний інститут лісових, снігових та ландшафтних досліджень (WSL) та Карпатський біосферний заповідник.

            Пленарну сесію конференції, яка проходила у місті Мукачеві, відкрив вступним словом директор Карпатського біосферного заповідника, доктор біологічних наук Ф. Д. Гамор.

            З привітанням до учасників цього високого зібрання звернувся голова Державного комітету лісів М. В. Колісниченко. Він виголосив привітання від уряду України.

            Потім з привітанням виступив перший заступник голови Закарпатської облдержадміністрації С. С. Ревак.

            Заступник голови обласної ради І. В. Артьомов зачитав вітання учасникам конференції від Голови Верховної Ради В. М. Литвина, голови обласної ради М. І. Андруся та нагородив директора Швейцарського федерального інституту лісових, снігових та ландшафтних досліджень Маріо Броджі і директора Карпатського біосферного заповідника Ф. Д. Гамора Почесними грамотами облради.

            З привітанням до учасників цього високого наукового зібрання виступив директор Швейцарського федерального інституту лісових, снігових та ландшафтних досліджень Маріо Броджі.

            Потім на пленарній сесії з доповідями виступили: “Праліси та природні ліси помірної зони Європи” Ярі Парвіайнен з Фінляндії, “Праліси та природні ліси в Україні: проблеми та стратегія охорони” - директор Українського НДІ гірського лісівництва, професор В. І. Парпан, “Карпатський біосферний заповідник: збереження та стале використання” - директор КБЗ, доктор біологічних наук Ф. Д. Гамор, “Старі ліси як джерело знань для лісівництва: реальність чи міф?” – професор із Швейцарії Пітер Бранг, “Важливість природних лісів для біорізноманіття” – Пітер Дуеллі зі Швейцарії, “Соціально-економічні цінності природних лісів” – Біл Слі із Великобританії, “Вплив лісу на утворення стоку” – Крістоф Хег (Швейцарія)”.

            Потім учасники конференції працювали в дванадцяти секціях, зокрема, “Структура та динаміка природних та господарських ялицево-букових і смереково-ялицевих лісів”, “Генетичне та видове різноманіття”, “Структура та динаміка природних та господарських букових лісів”, “Оцінка біорізноманіття та цінності збереження”, “Динаміка рослинності та моделювання екосистеми”, “Охорона природних лісів в минулому та на сьогоднішній день”, “Управління природними лісами та буферними зонами”, “Природні ліси та туризм”, “Різноманітні соціально-економічні цінності природних лісів” та інші.

            Всього за три дні роботи конференції було заслухано понад 60 доповідей.

            Для учасників конференції була організована широка культурна програма, екскурсії у праліси Угольського та Чорногірського масивів.

            На цьому зібранні відбулася презентація буклету “Праліси в центрі Європи. Путівник по лісах Карпатського біосферного заповідника”, спільного видання швейцарського федерального інституту WSL та КБЗ.

            У процесі роботи конференції розроблені практичні рекомендації, які послужать базою для прийняття важливих управлінських рішень.