Статистична інвентаризація букових пралісів Угольсько-Широколужанського масиву

          5.08.2010 відбулася виїзна зустріч в рамках українсько-швейцарського проекту «Статистична інвентаризація букових пралісів Угольсько-Широколужанського масиву». Партнерами проекту є Карпатський біосферний заповідник (КБЗ), Швейцарський федеральний інститут лісових, снігових та ландшафтних досліджень WSL та Національний лісотехнічний університет України.

         Цього серпневого дня представники всіх сторін проекту зібралися в Широколужанському масиві КБЗ для того, щоб спостерігати за практичним виконанням робіт зі статистичної інвентаризації на пробних площах. Самі роботи здійснюються трьома групами, які складаються з українських та швейцарських студентів (студентів зі швейцарських вузів та Національного лісотехнічного університету України) під керівництвом фахівців.

         Учасники польових робіт проживають в наметовому таборі, який протягом попереднього місяця базувався в Угольскому масиві, де починаючи з 4 липня ними опрацьовано 150 пробних площ. Польові дані одразу ж заносяться в електронну базу і будуть згодом відповідно оброблені.

         До команди проекту також приєдналися швейцарські журналісти: п. Лукас Денцлер з"Neue Zürcher Zeitung" та п. Ганс-Петер Рот з "Tages Anzeiger" , які представляють провідні видання Швейцарії, а також їх українські колеги з метою висвітлення цієї важливої наукової роботи для широких кіл.

         Польові роботи триватимуть до кінця серпня. Всього для Угольського та Широколужанського масивів КБЗ буде опрацьовано близько 350 пробних площ.