Почесна відзнака нашому землякові  

На урочистій церемонії, яка відбулась 30 квітня ц.р. у місті Києві, директору Карпатського біосферного заповідника, академіку Академії екологічних наук України, доктору біологічних наук, професору, заслуженому природоохоронцю України, кавалеру ордена «За заслуги» Гамору Федору Дмитровичу, як Лауреату Міжнародного проекту «Україна й українці – цвіт нації, гордість країни», вручено Диплом та нагрудний знак «Зірка Патріота України». Його занесено також до Книги Пошани, з публікацією у ній фото лауреата та біографічної довідки на українській та англійській мовах. У Книзі Пошани поміщено також фотоінформацією про місто Рахів, почесним громадянином якого є Федір Гамор, про букові праліси Карпат, які завдяки його зусиллям стали об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також розрекламовано високогір’я нашого краю та Долину нарцисів.

Міжнародний проект «Україна й українці – цвіт нації, гордість країни» проводиться за підтримки Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласних і місцевих державних адміністрацій України, Асоціації міст України, світового конгресу українців, Міжнародного інституту культури та зв’язків з діаспорою, громад, об’єднань, ділових кіл України. Організаційний комітет проекту очолює перший Президент України Леонід Макарович Кравчук.

Лауреатів Проекту визначено із гідних представників ділової еліти України, за результатами спеціальних опитувань серед органів державного управління та ділових кіл України.

Треба підкреслити, що, загалом лауреатами проекту стала велика група відомих людей України та української діаспори із-за кордону. Серед них, зокрема, Герої України, народний артист України Василь Зінкевич, заслужений працівник сільського господарства України із Київщини Володимир Чернишенко, а також начальник будівництва газових родовищ та газотранспортної системи, яка сьогодні забезпечує Україну та Європу газовим паливом Олександр Чепур, міський голова Трускавця, заслужений лікар України Лев Грицак, митрополит Луцький та Волинський Ніфонт, народні артисти України Степан Гіга, Павло Дворський, Алла Кудлай , Павло Зібров та інші.

Звертаючись до Лауреатів Проекту, голова Верховної Ради України Володимир Литвин наголосив: «Ваша любов до рідної країни виявляється не в красивих словах і гучних гаслах, а в щоденній самовідданій і цілеспрямованій праці на благо прийдешніх поколінь. Вашими зусиллями Україна, попри випробування і перешкоди, розбудовується як правова демократична держава з конкурентоздатною економікою, зі зростанням рівня життя людей, з дотриманням прав людини та свободи слова». А радник Президента України Валерій Пустовойтенко підкреслив «Ви підкорили в житті високі вершини, тож нехай сяє Ваша зірка слави і звершень довго та яскраво».

Урочиста церемонія супроводжувалася концертом за участю відомих артистів України, в тому числі й лауреатів.

Василь Бойчук