Бренд Карпат – проблема міжнародна

5 червня, в географічному Центрі Європи, у колибі-музеї підприємця Василя Шорбана, за рішенням Закарпатської обласної ради, відбулося засідання „круглого столу” „Транскордонна співпраця та сталий розвиток у Карпатах”. У цьому заході брали участь голови: обласної ради – Михайло Кічковський,  районних ради і держадміністрації Іван Сурмачевський та Дмитро Андріюк, а також представники самоврядних органів влади прикордонних територій, на яких розташований Карпатський біосферний заповідник, служб, їм підпорядкованих, та громадських організацій, науковці, представники міжнародних делегацій, які брали участь у відкритті екологоосвітнього центру. Організатором „круглого столу” виступив Карпатський біосферний заповідник. Цей захід проведено з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища та Дня міста Рахова.

З доповіддю „Про ініціативу Закарпатської обласної ради у конгресі місцевих влад Ради Європи та стан підготовки міжнародної конференції „Сталий розвиток Карпат та інших регіонів Європи” на засіданні виступив голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський. Він зосередив увагу присутніх на роботі української делегації на 14 пленарній сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, в якій він брав участь, говорив про необхідність збереження та розвитку гірських регіонів Європи, зокрема, Карпатського, для забезпечення життєдіяльності людини в умовах глобальних кліматичних змін і прийняття у зв’язку з цим невідкладних рішень.

„Про міжнародну природоохоронну та наукову діяльність Карпатського біосферного заповідника” на засіданні доповів його директор, доктор біологічних наук, професор Федір Гамор. Начальник відділу Закарпатського обласного виробничого управління з меліорації і водного господарства Едуард Осійський говорив про „Стан та перспективи міжнародної співпраці на прикордонних водах Закарпаття”.

Цікавими і насиченими були також повідомлення начальника облуправління по туризму і курортах Олександра Марченка, консула Угорської Республіки у Берегові Шерцера Карої та представника німецької делегації з Інституту сталого розвитку м. Еберсвальде Ларса Шмідта про „Стан та перспективи міжнародної співпраці у сфері туристично-рекреаційного бізнесу на Закарпатті”, „Стан та перспективи розвитку угорсько-українського транскордонного співробітництва” та співпрацю з науковцями КБЗ.

На засіданні „круглого столу” з інформацією також виступив член наукової ради природного парку Румунії „Гори Мараморощини” Василь Куриляк, який повідомив про заходи, які вжито і вживаються, аби ця установа набула статусу міжнародної, про співпрацю в цьому напрямку з Карпатським біосферним заповідником – ініціатором створення цього парку на теренах двох держав. „Про еколого-освітню діяльність у навчальних закладах Закарпаття” на зібранні доповів директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру Олександр Геревич.

У обговоренні проблем, порушених на засіданні „круглого столу”, взяли участь: декан географічного факультету, професор УжНУ Степан Поп, співголова громадського об’єднання „Рідне Закарпаття” Іван Митровцій та деякі інші. Йшлося про таке поняття, як „Бренд Карпат” взагалі, співпрацю на вищому рівні в напрямку охорони природи, екології, людської життєдіяльності.

Учасники заходу при­йняли відповідну резолюцію.

Василь БОЙЧУК