ПРАКТИЧНІ ПРИРОДООХОРОННІ ЗАХОДИ:  

Засмічення берегів Тиси – однієї з головних водних артерій Заходу України – навесні сягає критичного рівня. 

Отже, під час низки суботників, проведених працівниками Карпатського біосферного заповідника, 

особливої уваги було надано очищенню берегів

    

Озеленення центральної садиби заповідника під час суботника у День Довкілля

Прибирання території центральної садиби і контор лісництв

Загалом під час суботників, проведених у День довкілля, працівниками заповідника було впорядковано 6,25  га лісових насаджень та водоохоронних зон, 8,1 га парків, скверів і алей; висаджено 143 дерева і 62 кущі, створено 3,07 га нових газонів. Основним акцентом суботників та екодесантів стала боротьба із засміченням населених пунктів, берегів рік і потоків, водоохоронних зон. Працівниками центральної садиби та природоохоронних науково-дослідних відділень у Рахівському, Тячівському й Хустському районах Закарпаття було ліквідовано 43 стихійні сміттєзвалища й упорядковано 9 постійно діючих, очищено 10 км берегів, впорядковано 14 мінеральних джерел. Окрім того, проводилися роботи з благоустрою та озеленення території центральної садиби і контор природоохоронних науково-дослідних відділень (лісництв), роботи з догляду дендропарку заповідника та ін.

 ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАХОДИ:

1. Семінар із студентами Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника “Вивчення флори і фауни Карпат на прикладі Карпатського біосферного заповідника. Рекомендації для вчителів початкової школи”

Практичне заняття у природі проводить завідувач ботанічної лабораторії к.б.н. Бедей Михайло Іванович.

2. У рамках відзначення Дня довкілля із школярами м. Рахова проведено кілька освітніх заходів, серед яких зокрема, “круглий стіл” із науковцями заповідника та школярами ЗОШ №1 І-ІІІ ст. “Проблеми збереження природи на Рахівщині” та семінар  “Орнітофауна Карпат”

            Науковці заповідника під час проведення “круглого столу”.