Відбулася акція “Чиста Україна залежить від тебе”

5 червня ц. р., за рішенням Організації Об’єднаних Націй, відзначався Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Всюди проводилися екологічні акції зі збереження та відновлення природних цінностей, формування бережливого ставлення до флори і фауни, річок і потоків, за зменшення забруднення води і повітря. Не винятком стала і наша місцина. За підтримки Програми розвитку ООН в Україні, з ініціативи директора Карпатського біосферного заповідника Федора Гамора, саме в цей день по обидва береги річки Тиси, на ділянці кордону між Україною і Румунією, від Ділового до сіл Хмелів та румунського Валя Вішеулуй, відбулася акція “Чиста Україна залежить від тебе”.

В акції прибирання території від сміття взяли участь колектив КБЗ, територіальні громади Костилівки, Ділового, учителі та учні шкіл, пластуни Рахівського осередку, активісти Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру, члени молодіжної організації “Ойкос”, які приїхали з Ужгорода та Хуста, активісти сільських громад, які очолювали Олександр Геревич, Ольга Сметанюк та Людмила Романюк. Представники Фонду ПРО ООН забезпечили учасників заходу пакетами для сміття, рукавицями, футболками з відповідними логотипами, а ініціатори її проведення – транспортом для вивезення зібраного непотребу. Аналогічно діяли наші сусіди – румуни по той берег Тиси, де в акції прийняли участь дорослі й діти, тамтешні активісти-природолюби, організовані на це сільським урядом та дирекцією природного парку “Гори Мараморощини”.

Зранку до полудня учасники акції очищали береги річки від сміття, яке нанесли паводкові води чи викинули у прибережні смуги мешканці довколишніх осель. І назбирали його чимало: ледве на автівку-самоскид вмістилося.

Символом очищення не тільки природи, а й екології людської душі стали ватри, запалені учасниками акції по обидва боки Тиси. Тут, біля во­гнища, у дискусії представників екологічної громадськості та місцевої влади, зокрема голови Закарпатської обласної ради Михайла Кічковського та депутата румунського парламенту Степана Бучути, йшлося про важливість берегти природу, жити в гармонії з нею, розвивати самобутні традиції горян заради прийдешніх поколінь. А ще акція підтвердила необхідність відновлення знесеного колись стихією мосту в цьому місці для об’єднання двох берегів річки, об’єднання жителів двох сусідніх країн. Тим більше, що за твердженням С. Бучути, румунська сторона уже підготувала відповідний проект. Тому голова обласної ради М. Кічковський направив до Уряду України відповідне звернення стосовно підтримки цього проекту.

Василь БОЙЧУК.