Участь у роботі КЕРІ

КЕРІ (CERI) – Карпатська екорегіональна ініціатива, заснована у 1999 році за підтримки Дунайсько-Карпатської програми Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). Вона діє як міжнародна мережа організацій та експертів, зусилля яких спрямовані на охорону та сталий розвиток Карпат. Основна мета Ініціативи – довгострокове збереження унікальної, глобально-важливої Карпатської гірської системи та підтримка економічного розвитку та збереження культурної спадщини регіону за допомогою міжнародного партнерства. До ініціативи входять сім країн Карпатського екорегіону, уряди яких підписали Рамкову конвенцію про охорону та сталий розвиток Карпат

Членами КЕРІ від України є: асоціація “Наш Дім”, добродійний інформаційний центр “Зелене Досьє”, екологічні клуби “Карпати” та “Рутенія”, Інститут екології Карпат НАН України, НУО “Екоправо - Київ”, а також Карпатський біосферний заповідник, який є одним з найперших та найактивніших учасників цієї організації.

23-25 листопада 2005 року у місті Кладово (Сербія та Чорногорія) відбулося чергове засідання Генеральної асамблеї Карпатської екорегіональної ініціативи, на якій Карпатський біосферний заповідник представляли провідний спеціаліст Вікторія Столпнік та старший науковий співробітник Василь Покиньчереда. На цьому форумі Україні приділено особливу увагу, адже українська частина екорегіону є третьою за розмірами після Румунії та Словаччини. Обговорювалися проблеми збереження високогір’я Українських Карпат,  визначення місць, важливих для збереження біорізноманіття та інші актуальні питання. В запланованому на кінець 2005 року випуску вісника КЕРІ планується цілий розділ, присвячений Українським Карпатам, проблемам збереження та підтримці сталого розвитку цього унікального куточка в центрі Європи.

Карпатська екорегіональна ініціатива сприяє втіленню в життя різних міжкордонних проектів, допомагає знаходити партнерів і залучає кошти міжнародних програм, зокрема таких як BBI-MATRA, GEF та інших. В рамках КЕРІ Карпатський біосферний заповідник спільно з румунськими колегами з національних природних парків “Марамароські гори” та “Родна” готує проект із створення інфраструктури для майбутнього транскордонного українсько-румунського біосферного резервату “Марамороські гори”. Проектом передбачається сприяння екологічно зорієнтованому розвитку полонинського господарства у карпатському високогір’ї, облаштування інформаційних центрів та екологічних маршрутів, ремонт доріг та відновлення моста у Хмелевому, який колись з’єднував Україну і Румунію тощо.

Наступна Генеральна асамблея КЕРІ відбудеться у жовтні 2006 року в м. Рахів на базі Карпатського біосферного заповідника. Це дасть можливість привернути увагу міжнародної громадськості до проблем сталого розвитку в українській частині Карпатського екорегіону.

Вікторія Столпнік