Природоохоронці Карпатського біосферного заповідника та німецького національного парку «Гайніх»
в Міжнародний день рейнджера провели скайп-конференцію

31 липня 2017 року, вперше за десятирічну історію співпраці Карпатського біосферного заповідника та німецького національного парку «Гайніх» в рамках транснаціонального українсько-словацько-німецького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини», з нагоди відзначення Міжнародного дня рейнджера, провели спільну скайп-конференцію.

Відкриваючи її, заступник директора Карпатського біосферного заповідника, професор Федір Гамор перш за все подякував німецьким колегам за ініціативу та підготовку скайп-конференції, яка дає можливість, використовуючи сучасні засоби зв’язку, обмінятись наживо між колегами, які в Німеччині і Україні безпосередньо забезпечують охорону та збереження унікальних природних цінностей світового значення. Висловлено впевненість, що цей нетрадиційний метод спілкування буде сприяти поглибленню співпраці та зближенню наших природоохоронних установ.

Директори національного парку «Гайніх» Манфред Гросман, Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак та окремі рейнджери детально зупинились на особливостях роботи рейнджерської служби українських та німецьких природоохоронних територій, зупинились на проблемних питаннях, які кожен день вирішують рейнджери на місцях.

Манфред Гросман повідомив також, що адміністрація національного парку «Гайніх», за підтримки німецьких фондів, підготовила спеціальну програму обміну фахівцями та школярами, які працюють в наших установах та навчаються в зоні їх розташування. Вже у найближчий час делегація міста Рахів відвідає національний парк Гайніх та місто Бегрінген.

Порушено також питання підготовки міжнародної конференції з нагоди відзначення десятиріччя утворення українсько-словацького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Букові праліси Карпат".

Щороку, 31 липня природоохоронна громадськість відзначає Всесвітній день рейнджерів – людей, які професійно займаються захистом і збереженням природоохоронних територій. Це свято засноване Міжнародною федерацією рейнджерів (IRF) для того, щоб привернути увагу спільноти до їхнього внеску у справу збереження природи та вшанувати пам'ять колег, які загинули або були травмовані під час виконання службових обов'язків.

Варто також знати, що IRF заснували шотландські екологи, спільно із співробітниками провідних світових природоохоронних територій в 1992 році. А приводом для цього стали трагічні події, пов’зані із загибеллю рейджерів у африканських національних парках, в яких браконьєри ідуть на все задля добування так званого «Великого шолому», який символізує відстріл п’ятьох великих рідкісних звірів – слона, носорога, буйвола, лева і леопарда.

Всесвітній день рейнджера започатковано в 2007 році на честь 15-річчя від дня заснування Федерації. Свято активно просувають понад 60 організацій-членів Федерації з 46 країн світу.

З нагоди Всесвітнього дня рейнджера проводяться різноманітні заходи, основним завданням яких є: донесення до громадськості інформації про труднощі роботи рейнджерів, привернення уваги до гострих проблем охорони навколишнього природного середовища та збереження біологічного різноманіття.

Федір Гамор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника, професор