3-D сканування букового пралісу
В Угольсько-Широколужанському масиві Карпатського
біосферного заповідника охороняється найбільший буковий праліс
в Європи, який став основою для об’єкта світової природної спадщини
ЮНЕСКО "Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів
Європи". Крім природоохоронного значення первісні ліси відіграють ще
й велику наукову та практичну роль. Адже праліси, які сформувалися
без втручання людини, виключно під впливом природних стихій і явищ є
еталоном стійкої і стабільної лісової екосистеми в певних
ґрунтово-кліматичних умовах. Саме тому, в багатьох європейських
країнах лісове господарювання націлене на імітування структури
давніх лісів, поза В рамках Угоди про наукову співпрацю між Університетом ім. Георга Августа (Ґеттінґен, Німеччина) та Карпатським біосферним заповідником (Рахів, Україна), з 5 по 13 серпня 2017 р., аспірантками вищезгаданого університету Катаріною Віллім та Меліссою Стірс, за участі працівників лабораторії лісознавства КБЗ, проведено 3-D сканування на українсько-швейцарському дослідному стаціонарі в Угольському відділенні КБЗ. Дослідження проводилось за двома методиками – первинне сканування (на контрольних пунктах, що розташовані через 60-80 м) та мультисканування (детальне картування ділянок розміром 50х50 м). В ході польових робіт були зібрані дані по структурі деревостанів, які в подальшому будуть опрацьовуватися, аналізуватися та порівнюватися зі структурними даними, отриманими з національних парків та господарських лісів Німеччини, де економічна діяльність ведеться з різною інтенсивністю, а також давніх лісів Словаччини. Гості висловили вдячність колективу Карпатського біосферного заповідника за сприяння в організації і допомогу під час проведення досліджень, а також сподівання на продовження співпраці в майбутньому. Мирослав Кабаль, завідувач лабораторії лісознавства КБЗ.
|