Карпатський біосферний заповідник взяв участь у
черговій
Організаторами дійства виступили ДП «Прем'єр Експо» (Україна) та ITE Group Plc (Великобританія) за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму, Департаменту розвитку туризму Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства екології та природних ресурсів України. В 2016 році у стінах Міжнародного виставкового центру зустрілися понад 200 учасників з 30 країн світу. Крім різноманітних туроператорів, перевізників і офіційних представництв у роботі виставки взяли участь представники 24-х національних природних парків та заповідників України, які представили свою рекреаційно-екотуристичну діяльність. Варто зазначити, що в порівнянні з минулим роком, цьогоріч спостерігається збільшення інтересу та підвищення авторитету природоохоронних територій серед усіх учасників. Про це свідчить проведення презентації нацпарків і заповідників на центральній сцені павільйону та збільшення виставкової площі для розміщення експозиції. Значною і важливою згадана подія є також і для Карпатського біосферного заповідника. Вже в друге фахівці заповідника взяли активну участь у роботі виставки та презентували рекреаційний потенціал і екотуристичну діяльність установи. Крім презентації, відвідувачам було запропоновано зіграти в настільну екологічну гру «Подорожуй Карпатами». За перемогу в грі на учасників чекав подарунок, а саме – настільна гра «Подорожуй Карпатами». Успіх гри був неймовірний! Всі хотіли побавитися в знайому з дитинства забавку та забрати її з собою у якості призу. Звичайно не обійшлося без традиційних частувань і дегустацій. Тож відвідувачів, які не взяли участь у грі, або не здобули в ній перемогу, втішали традиційними 50-ма грамами яфинівки і канапкою з салом та цибулькою. Всі охочі також могли спробувати нашу традиційну бринзу, вурду та мариновані грибочки. Задоволені усмішки учасників дійства висловлювали вдячність і бажання відвідати наш край, тож на завершення всім охочим були запропоновані роздаткові друковані матеріали та візитівки Карпатського біосферного заповідника. В рамках виставки представниками Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України була проведена вікторина «Природні скарби України», метою якої була правильна і швидка відповідь на запитання про унікальні природні об’єкти нашої Батьківщини. Людині, яка правильно відповідала на питання, дарували сертифікат на безкоштовну екскурсію чи відвідування однієї з природоохоронних територій України. Карпатський біосферний заповідник з радістю долучився до акції та надав 10 сертифікатів для нагородження переможців. Паралельно з експозиційними виставковими заходами проводилася ділова програма, яка передбачала засідання круглих столів, проведення конференцій, презентацію нових туристичних продуктів та обговорення гострих проблем галузі. Зокрема, цікавою і корисною для представників Карпатського біосферного заповідника була участь у засіданнях на тему: «Активний туризм для людей з інвалідністю», «Створення мережі туристичних шляхів. Знакування туристичних шляхів» та «Кращі практики організації екологічного туризму». Як підсумок, можна з впевненістю сказати, що багато людей більше дізналися про нашу установу і в майбутньому будемо сподіватися на збільшення відвідувачів, а обговорені та почуті теми і пропозиції будуть використані для розвитку та процвітання Карпатського біосферного заповідника.
Рещук Ярослава
|