Зроби годівничку й нагодуй синичку!
Саме це спонукало працівників Карпатського біосферного заповідника провести низку акцій на підтримку птахів у школах міста Рахова . Так, орнітолог заповідника, кандидат біологічних наук Богдан Йосипович Годованець, провів у школах Рахова низку екоуроків на тему «Зимуючі птахи», «Підготовка тварин до зими» та «Годівничка». Учням було роз’яснено, як фауна готується до зими, які птахи відлітають у теплі краї, а які залишаються з нами, що треба робити щоб полегшити їх життя у складний зимовий період та інш. Працівники Музею екології гір також зробили свій внесок у проведення комплексної акції на підтримку пернатих і підготували з учнями 6-А класу ЗОШ №2, учасниками екологічного гуртка «Екоборсучок» тематичний виступ «Свято зимуючих птахів». Юннати співали пісні та розповідали вірші, закликали всіх берегти їх. Наприкінці заняття учням був проведений майстер-клас з виготовлення годівничок. При цьому частина з них виготовлялася зі звичних матеріалів – дерев’яних дощечок (ось гарне застосування для різноманітних відходів та залишків!). Та якщо у вас немає під рукою навіть незначної кількості дошки чи ви не вмієте працювати з інструментом, не хвилюйтеся! Цілком функціональні годівнички можна виготовити й з підручних матеріалів: пластикових пляшок, пакетів з-під соку тощо. Чим годувати птахів взимку? Традиційним кормом вважаються насіння соняшнику, просо, овес, насіння гарбуза, пшоно і навіть несолоне сало, яке особливо люблять подзьобати синиці. Крихти, пшеничний хліб допустимі, а ось житній хліб шкідливий для птахів. Птахи, які прилітають до нас взимку — снігурі, омелюхи люблять грона калини, бузини і горобини. Чим би не годували взимку птахів, головне, щоб вони не залишалися голодними. Горіхи всіх видів, родзинки, ягоди – це найкращі ласощі для більшості птахів, деякі полюбляють фрукти, дрозди яблука.
Нелегко доводиться птахам взимку, прилітають вони
до людських осель, зазирають у шибки будинків, щоб привернути до
себе увагу і отримати хоч якусь допомогу. Зроби годівничку й
нагодуй синичку! |