ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЕКОЛОГІЧНИЙ КЛУБ "КАРПАТИ"

   Екологічний клуб "Карпати" (далі Екоклуб) є неурядовою громадською організацією, зареєстрованою розпорядженням Рахівської райдержадміністрації від 30.10.1996 р. Головною метою Екоклубу є сприяння збереженню та відновленню природи Карпат. Основними напрямками та формами діяльності Екоклубу згідно з його Статутом є:

·         збір та аналіз інформації про стан довкілля;

·         створення нових та оптимізації режиму існуючих заповідних територій;

·         екологічна освіта і виховання;

·         екологічні експертизи та розробка природоохоронних рекомендацій;

·         сприяння розвитку екологічного туризму в регіоні та ін.

Екоклуб створений на основі неформальної екологічної групи "Карпати", яка діє при Карпатському заповіднику з 1983 року (до 1988 р. під назвою Дружини охорони природи Карпатського заповідника).

З 1986 року організація є членом міжнародної неурядової природоохоронної організації "Соціально-Екологічний Союз". За час існування організація займалася оперативною роботою щодо боротьби з браконьєрством та іншими порушеннями природоохоронного законодавства, а також проведенням природоохоронної пропаганди та екологічного виховання шляхом організації екологічних таборів, виступів у засобах масової інформації, проведенням бесід, лекцій та екскурсій з відвідувачами Карпатського заповідника і населенням прилеглих до нього територій.

У 1994 -1996 рр. більшість членів Екоклубу брала участь у проекті Світового Банку "Збереження біорізноманіття Карпат" (теми: "Опис природних комплексів Карпатського заповідника", "Інвентаризація флори і фауни Карпатського заповідника", "Обгрунтування оптимального рорзміру та контурів Карпатського біосферного заповідника, вивчення можливостей створення системи природних коридорів з врахуванням специфіки природокористування в них", "Створення геоінформаційної системи Карпатського біосферного заповідника") та написанні монографії "Біорізноманіття Карпатського біосферного заповідника".

Протягом 1997 року Екоклуб виконував проект BSP (Biodiversity Support Program) “Оптимізація мережі природно-заповідного фонду Закарпатської області та режимів їх охорони”, а в 1998 році - проект BSP “Видання ілюстрованого довідника “Природно-заповідний фонд Закарпатської області”. Обидва проекти були виконані успішно. Виконання проектів BSP здійснювалося у тісній співпраці з Управлінням охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки Закарпатської області, Управлінням лісового господарства Закарпатської області та Карпатським біосферним заповідником.

Протягом 1999-2000 рр. в рамках проекту TACIS екоклуб безпосередньо реалізував проекти 3–Z/6 “Ліфлет про стійке сертифіковане лісове господарство в басейні річки Тиси”, 4–Z/11 “Знаки-вказівники для Карпатського біосферного заповідника” та 6 – Z/19 “Третій Форум громадських організацій у Рахові”.

Екологічний клуб “Карпати” був одним із співорганізаторів III міжнародної наукової конференції “ Стан і перспективи досліджень кажанів Карпат на межі тисячоліть” (Рахів, 8-12 вересня 2000 р.).

Протягом 2000-20001 р. Екологічний клуб “Карпати” бере активну участь в реалізації проекту WWF “Карпатська екорегіональна ініціатива”. Члени клубу задіяні в Проекті в якості національного координатора, секторального координатора з сільського господарства та контактних осіб з біорізноманіття та соціо-економіки.

Штатних працівників Екоклуб не має. Президент Екоклубу “Карпати” —   Я. О. Довганич. Віце-президент — В. Ф. Покиньчереда.

Контактна інформація:

Екоклуб “Карпати”, а/с 10, Рахів, Закарпатська обл., 90600 Україна

Тел.: (+03132) 2-26-28. Факс: (+03132) 2-16-13.

E-mail: ecoclub@rakhiv.ukrtel.net