Долина нарцисів – 2016 

До уваги туристів та бажаючих відвідати заповідну Долину нарцисів!

Саме у період цвітіння нарцису вузьколистого Долина нарцисів привертає до себе найбільший інтерес, не дивлячись на всі її принади в інші пори року. Вже за місяць до початку цвітіння на телефони заповідника та його працівників надходять десятки дзвінків з проханням повідомити про орієнтовні терміни цвітіння. Ми будемо інформувати Вас, шановні любителі природи, про стан Долини нарцисів на нашій веб-сторінці. Інформація регулярно поновлюватиметься. 

Зазвичай, явище «масового цвітіння» проходить 9-15 травня. Збільшення показників середньорічних температур, а також зменшення кількості опадів у вигляді снігу і дощу та, інколи, підвищені температурні показники квітня, впливають на початок цвітіння нарцису, але в незначній мірі. Насамперед, все залежить від початку сезону весни та температур квітня-травня. Наприклад, у 2014 р. в останні декаді квітня зафіксовано дні з температурами вище 200С, що безпосередньо вплинуло на початок цвітіння нарцису – воно розпочалось 1-2 травня.

Станом на 11 травня 2016 р. масове цвітіння завершується.

Телефон для довідок: +380673006600, +380313222914.

Інформуємо Вас також, що у Долині нарцисів діє еколого-освітній центр «Музей нарцису», де можна буде отримати найповнішу інформацію про:

  • флору і фауну Долини;

  • історію її заповідання;

  • людей, які зробили видатний внесок у її збереження;

  • розвиток, насіннєве та вегетативне розмноження;

  • всі особливості біології та екології нарцису вузьколистого.

"Музей нарцису" - класичний приклад європейського візит-центру, де основним видом експонатури є інформаційні стенди, вітрини та турнікети.

Плата за пішохідну екскурсію маршрутом у Долині нарцисів у період цвітіння в 2016 р. (з відвідуванням еколого-освітнього центру):

20 грн. - дорослі, 15 грн. - студенти, 10 грн. - школярі.

Щиро запрошуємо помилуватись духмяним білим килимом з диво-квітів та відвідати візит-центр «Музей нарцису» в ур. Кіреші, Хустського району Закарпатської області.